Aktualności
Szkolny Klub Europejski
"Godzina dla młodych głów"
Emotkowe pożeracze smutków
Informacje na temat aktualizacji kont Rodzica i Ucznia w Dzienniku VULCAN
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, udostępniamy bezpłatnie każdemu Uczniowi i Rodzicowi wersję rozszerzoną aplikacji mobilnej w dostępie testowym.
Każdy użytkownik eduVULCAN otrzymuje na start bezpłatny dostęp testowy do funkcjonalności rozszerzonych, który będzie aktywny do 01.11.2024 r. Aby uzyskać dostęp do funkcjonalności rozszerzonych, nie potrzeba podawać danych karty/ podawać jakichkolwiek danych do płatności.
Po okresie bezpłatnego testowego dostępu (po 01.11.2024 r.), użytkownik aplikacji będzie mógł zakupić dostęp do funkcji rozszerzonych. Opłata za dostęp do funkcji rozszerzonych wynosi od 32,99 zł do 42,89 zł. Opłata ta jest różna, w zależności od kanału sprzedaży. Jest to opłata jednorazowa za dostęp od 01.11.2024 r. do 30.06.2025 r.
Posiłki
Wykaz godzin dostępności
Deklaracja zapisu dziecka do świetlicy
Rozkład dzwonków i przerw na posiłki od 2.09.2024 r.
1. 8.00 – 8.45, śniadanie kl. 1-3
2. 8.50 – 9.35, śniadanie kl. 4-8
3. 9.45 – 10.30
4. 10.35 – 11.20, obiad kl. 1-3
5. 11.35 – 12.20, obiad kl. 4-5
6. 12.35 – 13.20, obiad kl. 6-8
7. 13.30 – 14.15
8. 14.20 – 15.05
Szkolna kronika wydarzeń
zobacz też wiadomości archiwalne
wrzesień 2024
– Inauguracja roku szkolnego 2024/2025
– Lubelski Festiwal Nauki - zajęcia warsztatowe kl. 2a, 2b, 3
– Wycieczka integracyjna do lasu Borek - kl. 4
– Pomoc dla powodzian - akcja charytatywna
– Wycieczka do Nowego Gaju - kl. 1b
– Wycieczka do Woli Gułowskiej i Woli Okrzejskiej - kl. 6, 7a, 7b
– Wyjazd do kina w Nałęczowie z okazji Dnia Chłopaka - kl. 4 i 5
– Pasowanie na zerówkowicza
– Dzień Chłopaka, dyskotekapaździernik
– Wyjazd integracyjny do Parchatki - kl. 1a
– Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego - kl. 2a, 2b, 3
– Kiermasz ciast
– Zbiórka przysmaków dla psów i kotów ze schroniska
Poradniki dla rodziców nt. wirtualnego świata
Wykaz infolinii z zakresu wsparcia psychologicznego i poradnictwa
Całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania
Zważywszy na sytuację związaną z panującą pandemią koronawirusa oraz wiążącymi się z nią przymusem izolacji, ograniczenia kontaktów, w tym też utrudnionej możliwości uzyskania pomocy psychologicznej, Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym:
• całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12
• dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów
Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka wspomogła Telekomunikacja Polska (obecnie Orange), jako operator telekomunikacyjny zaangażowany społecznie w pomoc dzieciom. Dzięki tej współpracy dzwoniący pod numer telefonu zaufania nie ponoszą żadnych kosztów.
Także wspomniany wcześniej czat internetowy ma charakter nieodpłatny, nie wymaga również logowania ani instalowania aplikacji. Komunikacja odbywa się na stronie internetowej rzecznika – brpd.gov.pl a obsługujący czat eksperci są osobami profesjonalnie przygotowanymi do udzielania dzieciom i młodzieży takiego wsparcia.
Uważni rodzice tego nie przegapią
Kampania „Uważni Rodzice” zwraca uwagę na kluczową rolę rodzicielskiej uważności w ochronie dzieci przed zagrożeniami online.
Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!
Na stronie Fundacji Dajemy dzieciom siłę znajdziesz wiele informacji związanych z korzystaniem przez dzieci z internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii.
NIGDY nie wiesz, kto jest po drugiej stronie!
Bezpieczeństwo w internecie
Zasady bezpieczeństwa
1. Nie ufaj osobie poznanej przez Internet. Nigdy nie możesz być pewien, kim ona naprawdę jest. Mówi, że ma 12 lat, ale może mieć 30!
2. Nie spotykaj się z osobami poznanymi przez internet!
3. Gdy coś Cię przestraszy lub zaniepokoi wyłącz monitor i powiedz o tym dorosłemu.
4. Nie zdradzaj nikomu swojego imienia ani adresu! Nie mów też ile masz lat i do jakiej szkoły chodzisz. Nie podawaj numeru telefonu.
5. Wymyśl sobie jakiś nick, czyli internetowy pseudonim. Nie podawaj w nim daty urodzenia ani wieku, np. karolina2012 czy kamil13. Wykorzystaj imię bohatera ulubionego filmu lub słowo z piosenki. Użyj swojej fantazji. Na pewno wymyślisz coś ciekawego!
6. Używaj komunikatorów tylko do kontaktów ze znajomymi, o których wiedzą Twoi rodzice. Z komunikatorów i czatów korzystają też osoby o złych zamiarach i trzeba być bardzo ostrożnym. Ustaw komunikator tak, żeby nikt spoza listy kontaktów nie mógł Cię zaczepiać.
7. Nie dokuczaj innym. Pamiętaj, że w Internecie obowiązuje zasada nieużywania brzydkich słów (netykieta).
8. Długie korzystanie z komputera szkodzi zdrowiu i może być przyczyną wielu innych problemów np. w szkole. Nie zapominaj o sporcie i innych rozrywkach nie związanych z komputerami i internetem.źródło http://www.dzieckowsieci.pl/
Wszelkie uwagi dotyczące strony prosimy przedstawiać e-mailem:
sp.markuszow(wpisz @)op.pl