Wtorek 18.09.2018

•  - Obrazek 1

•  EmocJa.Aktywacja - Obrazek 1

Od września do października 2018 roku w Szkole Podstawowej w Markuszowie, Fundacja Rozwoju Świadomości Emocjonalnej EmocJa, będzie realizowała projekt „EmocJa.Aktywacja”, dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - konkurs Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 3.

Projekt zakłada następujące działania: „Warsztaty z emocjami” dla uczniów klasy III (8 spotkań), warsztaty dla rodziców (2 spotkania po 45 min.), zakup materiałów promujących działania Fundacji Rozwoju Świadomości Emocjonalnej Emocja oraz laptopa i pendrivów.

• KLAUZULA INFORMACYJNA

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa im. Jana Pocka w Markuszowie (adres: ul. Lubelska 80, 24 - 173 Markuszów, telefon: 81 88-18-006).

• Ostatnio dodane fotki

- Wycieczka rowerowa kl. VIII

- Rozpoczęcie roku szk. 2018/2019

• Wykaz podręczników – rok szkolny 2018/2019

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW – ROK SZKOLNY 2018/2019

KLASA I

Podręczniki objęte dotacją

Do kupienia Religia: Jesteśmy rodziną Pana Jezusa, red. ks. P. Goliszek, wyd. Gaudium

KLASA II

Do kupienia Religia: Kochamy Pana Jezusa, red. ks. P. Goliszek, wyd. Gaudium

KLASA III

Podręczniki objęte dotacją

Do kupienia Religia: Przyjmujemy Pana Jezusa, red. ks. P. Goliszek, wyd. Gaudium

KLASA IV

Podręczniki objęte dotacją – Nowa Era, WSiP

• filmy:

- programowanie z ozobotem

- park trampolin

Szkolna kronika wydarzeń - Obrazek 1

rok szkolny 2017/2018

wrzesień

– wycieczka do Chełma i Poleskiego Parku Narodowego

– nagroda dla Kasi N. zdobyta w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Lubsacro

– udział w Lubelskim Festiwalu Nauki

– dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

październik

– wyjazd do parku trampolin w Lublinie

• Uważni Rodzice tego nie przegapią

Kampania „Uważni Rodzice” zwraca uwagę na kluczową rolę rodzicielskiej uważności w ochronie dzieci przed zagrożeniami online.

UWAŻNI RODZICE -> WAŻNE INFORMACJE O KAMPANII, FILM

• Konto - zmiana

Konto Rady Rodziców:

Konto do opłaty za wyżywienie:
      03 8732 0000 0000 3740 2000 0002

• Program Insta.Ling dla Szkół

Nasza szkoła bierze udział w Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół!

Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek z języków obcych. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Cała sesja nauki zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia.

• Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!

Na stronie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę znajdziesz wiele informacji związanych z korzystaniem przez dzieci z internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii.

Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie! - Obrazek 1

NIGDY nie wiesz, kto jest po drugiej stronie!

www.sieciaki.pl

film - nadużywanie internetu przez dzieci i młodzież

• Bezpieczeństwo w internecie

Zasady bezpieczeństwa
      1. Nie ufaj osobie poznanej przez Internet. Nigdy nie możesz być pewien, kim ona naprawdę jest. Mówi, że ma 12 lat, ale może mieć 30!
      2. Nie spotykaj się z osobami poznanymi przez internet!
      3. Gdy coś Cię przestraszy lub zaniepokoi wyłącz monitor i powiedz o tym dorosłemu.
      4. Nie zdradzaj nikomu swojego imienia ani adresu! Nie mów też ile masz lat i do jakiej szkoły chodzisz. Nie podawaj numeru telefonu.
      5. Wymyśl sobie jakiś nick, czyli internetowy pseudonim. Nie podawaj w nim daty urodzenia ani wieku, np. karolina1993 czy jacek14. Wykorzystaj imię bohatera ulubionego filmu lub słowo z piosenki. Użyj swojej fantazji. Na pewno wymyślisz coś ciekawego!
      6. Używaj komunikatorów tylko do kontaktów ze znajomymi, o których wiedzą Twoi rodzice. Z komunikatorów i czatów korzystają też osoby o złych zamiarach i trzeba być bardzo ostrożnym. Ustaw komunikator tak, żeby nikt spoza listy kontaktów nie mógł Cię zaczepiać.
      7. Nie dokuczaj innym. Pamiętaj, że w Internecie obowiązuje zasada nieużywania brzydkich słów (netykieta).
      8. Długie korzystanie z komputera szkodzi zdrowiu i może być przyczyną wielu innych problemów np. w szkole. Nie zapominaj o sporcie i innych rozrywkach nie związanych z komputerami i internetem.

• wskazówki i rady

Wszelkie uwagi dotyczące strony prosimy przedstawiać e-mailem: sp.markuszow(wpisz @)op.pl

administrator strony: Maria Zgodzińska

• Szkoła Podstawowa im. Jana Pocka w Markuszowie