Środa 12.12.2018

• Zebranie Rodziców

17 XII 2018 r. (poniedziałek) godz. 16.30

- spotkanie z wychowawcami klas, propozycje ocen

- konsultacje z nauczycielami poszczególnych przedmiotów

• Akcja "Góra Grosza" - Obrazek 1

Szkolne Koło PCK i Szkolne Koło Wolontariatu ogłaszają Akcję "Góra Grosza”. Od 26 listopada 2018 roku na terenie naszej szkoły będzie prowadzona zbiórka „złotych” monet o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy. Monety będą zbierane dwa razy w tygodniu do 2 stycznia 2019 r., należy je włożyć do woreczka i dołączyć w środku kartkę z nazwiskiem. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Dla ofiarodawców - rekordzistów przewidziane są nagrody.

• „Razem o edukacji globalnej – globalnie i lokalnie”

Fundacja Rozwoju Świadomości Emocjonalnej EmocJa realizuje nowy projekt - „Razem o edukacji globalnej – globalnie i lokalnie”.

Celem projektu jest zwiększenie wiedzy 186 uczniów Szkoły Podstawowej w Markuszowie w wieku 10-16 lat nt. Celów Zrównoważonego Rozwoju. W projekcie założono realizację następujących działań: warsztaty wprowadzające nt. edukacji globalnej, spotkanie z podróżniczką. Podczas zajęć młodzi ludzie poznają 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju. Dowiedzą się, że współczesny świat jest różnorodny, zaskakujący, pełen konfliktów, nierówny pod względem dostępu do kluczowych dóbr, z coraz bardziej widocznym podziałem na bieguny bogactwa i nędzy – Globalną Północ i Globalne Południe. Zadaniem prowadzących warsztaty jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że każdy z nas ma wpływ na to, jak będzie wyglądał świat przyszłości oraz zwiększenie ich świadomości nt. odpowiedzialnej konsumpcji, marnowania żywności, zwłaszcza w kontekście nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

•    Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza konkurs zbiórki plastikowych nakrętek. Akcja potrwa do 29 marca 2019 r., wtedy też odbędzie się komisyjne ważenie i wyłonienie zwycięzcy. Dla klasy, która zbierze najwięcej korków ufundujemy pizze (smaki do wyboru).
         Prosimy, abyście tymczasowo gromadzili nakrętki w domach lub przechowali w swoich salach lekcyjnych.
         W ubiegłym roku szk. zebraliśmy 350 kg, czy w tym roku pobijemy rekord?

dowiedz się więcej o pomocy dla Hospicjum

Korki dla Hospicjum w Puławach - konkurs - Obrazek 1

• Niepodległa od stu lat - 11.11.2018

OJCZYZNO nasza!
      Byłaś rozdarta, niewolnica,
      rozszarpana na strzępy,
      w okowach ciemiężona.
      Wymazana z map świata,
      pod batogiem bezbronna,
      rzucona na kolana
      jak pod krzyżem Madonna.
      Walczył brat przeciw bratu,
      ojciec przeciw synowi,
      za Twoją niepodległość
      umrzeć byli gotowi.
      Pod rządami zaborców,
      podeptać się nie dali,
      choć zgiąć kark trzeba było,
      tożsamość zachowali.
      Morze krwi, rzędy krzyży,
      katorga, mord, więzienia
      prowadziły przez lata
      do Twego wyzwolenia.

autor nieznany

• Ostatnio dodane fotki

- wyjazd do Puław: Kraina zabaw, seans filmowy "Grinch"
      - wizyta Mikołaja w szkole- konkurs recytatorski "Droga do Wolności"
      - nieboloty
      - kiermasz babeczek

• Szkolna kronika wydarzeń

rok szkolny 2018/2019

wrzesień

– wycieczka rowerowa - kl. VIII

– Lubelski Festiwal Nauki - kl. Ia, III

– Lubelski Festiwal Nauki - kl. Ib, III

– podziękowania i życzenia dla pana Mirosława

– pokazy z fizyki - wyjazd młodzieży do Lublina

– wycieczka do lasu - kl.III

– zajęcia integracyjne z projektu „Soboty z emocjami” - Parchatka

październik

– wycieczka do lubelskiego Skansenu - kl. IV
      – charytatywny kiermasz babeczek, muffinek
      – pokaz historyczny "Ku niepodległej"
      – wycieczka do Woli Okrzejskiej i Woli Gułowskiej - kl. V
      – dyskoteka
      – ślubowanie klas I, Dzień KEN
      – konkurs plastyczny "Być jak św. Mikołaj i św. S. Kostka w konkretnym codziennym życiu. Przedstaw w jaki sposób dziś można pomagać innym w szkole, w domu, w parafii."
      – konkurs plastyczny na pomysłową zakładkę do książki
      – konkurs fotograficzny "Barwy jesieni"
      – aukcja charytatywna w Gminnym Ośrodku Kultury w Kurowie, z której dochód przekazany został na pomoc ocalałym z pożaru (szczegóły: http://tygpowisla.pulawy.pl/licytowali-dla-pogorzelcow-konto-trafilo-ponad-3-tysiace-zlotych)
      – wyjazd do Lublina na przedstawienie teatralne "Baśnie polskie" - klasy I-III
      – wycieczka do Czarnolasu - kl. VII
      – audycja z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża

• Uważni Rodzice tego nie przegapią

Kampania „Uważni Rodzice” zwraca uwagę na kluczową rolę rodzicielskiej uważności w ochronie dzieci przed zagrożeniami online.

UWAŻNI RODZICE -> WAŻNE INFORMACJE O KAMPANII, FILM

• Program Insta.Ling dla szkół

Insta.Ling jest stroną www do nauki słówek z języków obcych. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Cała sesja nauki zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia.

Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców.

• Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!

Na stronie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę znajdziesz wiele informacji związanych z korzystaniem przez dzieci z internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii.

Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie! - Obrazek 1

NIGDY nie wiesz, kto jest po drugiej stronie!

www.sieciaki.pl

film - nadużywanie internetu przez dzieci i młodzież

• Szkoła Podstawowa im. Jana Pocka w Markuszowie
      ul. Lubelska 80