Środa 17.01.2018

Wiadomości

• Kampania „Uważni Rodzice” zwraca uwagę na kluczową rolę rodzicielskiej uważności w ochronie dzieci przed zagrożeniami online.

UWAŻNI RODZICE -> WAŻNE INFORMACJE O KAMPANII, FILM

• - Zabawa choinkowa
      - Międzygminny drużunowy turniej tenisa stołowego - Gimnazjada 2018
      - Kolędowanie misyjne dla dzieci z Syrii i Libanu
      - Apel świąteczny

• Konto Rady Rodziców:

Zmiana nr konta do opłaty za wyżywienie:
      03 8732 0000 0000 3740 2000 0002

• Nasza szkoła bierze udział w VII Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół!

Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek z języków obcych. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Cała sesja nauki zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia.

• Na stronie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę znajdziesz wiele informacji związanych z korzystaniem przez dzieci z internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii.

-> KLIKNIJ <- kreskówki "Owce w sieci"

• Zasady bezpieczeństwa
      1. Nie ufaj osobie poznanej przez Internet. Nigdy nie możesz być pewien, kim ona naprawdę jest. Mówi, że ma 12 lat, ale może mieć 30!
      2. Nie spotykaj się z osobami poznanymi przez internet!
      3. Gdy coś Cię przestraszy lub zaniepokoi wyłącz monitor i powiedz o tym dorosłemu.
      4. Nie zdradzaj nikomu swojego imienia ani adresu! Nie mów też ile masz lat i do jakiej szkoły chodzisz. Nie podawaj numeru telefonu.
      5. Wymyśl sobie jakiś nick, czyli internetowy pseudonim. Nie podawaj w nim daty urodzenia ani wieku, np. karolina1993 czy jacek14. Wykorzystaj imię bohatera ulubionego filmu lub słowo z piosenki. Użyj swojej fantazji. Na pewno wymyślisz coś ciekawego!
      6. Używaj komunikatorów tylko do kontaktów ze znajomymi, o których wiedzą Twoi rodzice. Z komunikatorów i czatów korzystają też osoby o złych zamiarach i trzeba być bardzo ostrożnym. Ustaw komunikator tak, żeby nikt spoza listy kontaktów nie mógł Cię zaczepiać.
      7. Nie dokuczaj innym. Pamiętaj, że w Internecie obowiązuje zasada nieużywania brzydkich słów (netykieta).
      8. Długie korzystanie z komputera szkodzi zdrowiu i może być przyczyną wielu innych problemów np. w szkole. Nie zapominaj o sporcie i innych rozrywkach nie związanych z komputerami i internetem.

• Wszelkie uwagi dotyczące strony prosimy przedstawiać e-mailem: sp.markuszow(at)op.pl

Administrator strony: Maria Zgodzińska

• Szkoła Podstawowa im. Jana Pocka w Markuszowie